Signals.⚽Ottelut← Etusivu

MY CLUB

Hull City

JOUKKUEKUVA

GKTzolakis
DEFCoyle
DEFAjayi
DEFEgan
DEFMendy
DEFGiles
MIDGelhardt
MIDCrooks
MIDSlater
MIDThomas
FWDMcBurnie

● kausi 2026-27 · viimeisin muodostelma · kierros 6

kuntohuolivireei mitattua poikkeamaa
Drameh65 min · 0/6 aloitusta · ei kaytettavissa (0 %)
Millar50 min · 0/6 aloitusta · ei kaytettavissa (0 %)
Penkki
MIDIroegbunamMIDChoDEFDramehMIDMillarDEFNorton-Cuffy

SEURAAVA TARKISTUS

VIIME OTTELU

Hull City – Everton 2–2 (puoliaika 0–0) · maalit: Belloumi, Gelhardt ● tulos: kierrosdata

su 11.10.

ENNAKKO JÄLKIKÄTEEN

Ennakkoa ei julkaistu ennen ottelua. Alla oleva ennakko on rakennettu ottelun jälkeen vain ottelua edeltävästä datasta (sama luenta olisi syntynyt ennen ottelua) ja arvosteltu toteumaa vasten.

  1. Katso ensin: Paine vastaan puolustus. Hull City laukoo tällä kaudella 12,2 kertaa ottelussa (liigan 14., viime kaudella ei Valioliigassa), Everton: päästettyjä laukauksia 13,8 (liigan 11.). Ottelun laukausmäärä kertoo kumpi lukema piti. ● kausi 2026-27 · 5 ottelua ennen kierrosta · viime kausi vertailuna

    Näin kävi: puolustus voitti: 9 laukausta (lähtötaso 12,2, vastustajan päästöt 13,8). ● kierrosdata

  2. Katso sitten: Viimeistely vastaan maalivahti. Hull City tekee tällä kaudella maalin 9,8 prosentista laukauksistaan (liigan 10., viime kaudella ei Valioliigassa), Everton: torjuntaprosentti maalia kohti tulleista laukauksista 83,3 (liigan 2.). Ottelussa tämä näkyy siinä osuuko maalimäärä luotuun uhkaan. ● kausi 2026-27 · 5 ottelua ennen kierrosta · viime kausi vertailuna

    Näin kävi: viimeistely kesti: 2 maalia 1,37 odotetusta (+0,63), 22 % laukauksista maaliin. ● kierrosdata

  3. Kolmanneksi: Erikoistilanteet. Hull City saa tällä kaudella 3,4 kulmaa ottelussa (liigan 17., viime kaudella ei Valioliigassa), Everton: päästettyjä kulmia 4,4 (liigan 15.). Odotus on vähintään 3 kulmaa. ● kausi 2026-27 · 5 ottelua ennen kierrosta · viime kausi vertailuna

    Näin kävi: odotus täyttyi: 7 kulmaa (odotus 3), 2 maalia. ● kierrosdata

  4. Neljänneksi: Suora peli tuotti. Hallinta 32 % (20./20) ja syöttötarkkuus 72 % (20./20), silti tuotto yli odotetun (+0,48) ● kausi 2026-27 · 5 ottelusta · ottelutilastot

    Näin kävi: Suora peli tuotti toistui tässä ottelussa: hallinta 35 %, 2 maalia. ● kierrosdata

  5. Ja vielä: Johto piti loppuun. Johto pidettiin useammin kuin menetettiin ja vastustajan uhka laski toisella jaksolla (xG 2. jaksolla alle 1. jakson) ● kausi 2026-27 · 5 ottelusta · ottelutilastot

    Näin kävi: Johto piti loppuun jäi avoimeksi tässä ottelussa: ei johtoa puoliajalla tässä ottelussa. ○ kierrosdata

  6. Lopuksi: Pelaajanosto. Konstantinos Tzolakis on joukkueensa paras ottelupisteytyksessä tällä kaudella: keskimäärin 25,8 pistettä 5 ottelussa, kärkikolmikossa 4 kertaa. ● kausi 2026-27 · ottelupisteytys ennen kierrosta

    Näin kävi: Pelaajanosto ei pitänyt: Konstantinos Tzolakis jäi ottelupisteytyksessä joukkueensa 5./15. ● kierrosdata

Tästä ottelusta: 3/5 piti

1. jakso0.570.862. jakso0.800.87Uhka jaksoittain (odotetut maalit, kulta = Hull City): laukaukset 5/10 ja 4/5. Kahden jakson jakauma, ei minuuttikohtainen käyrä.
48.55.68.74.Tapahtumat minuutteineen: Hull City ylhäällä, Everton alhaalla, 4 maalia ja 2 korttia. Pystyviivat 45. ja 90. minuutti. ● ottelutapahtumat

Tulos luettu kierrosdatasta ●. Osumat ja hudit kirjataan Track recordiin.

Tämän ottelun kuitti Ottelut-listalla →

SEURAAVA OTTELU

Fulham – Hull City

la 17.10. · klo 17:00 · ○ ottelutieto, asof 14.10.

Tämän ottelun ennakko Ottelut-listalla →

ENNAKKOLUENTA

Nämä väitteet arvostellaan ottelun jälkeen toteumaa vasten.

Paine vastaan puolustus: Hull City laukoo tällä kaudella 11,7 kertaa ottelussa (liigan 15., viime kaudella ei Valioliigassa), Fulham: päästettyjä laukauksia 15,7 (liigan 15.). Ottelun laukausmäärä kertoo kumpi lukema piti. ● kausi 2026-27 · 6 ottelua ennen kierrosta · viime kausi vertailuna

Viimeistely vastaan maalivahti: Hull City tekee tällä kaudella maalin 11,4 prosentista laukauksistaan (liigan 9., viime kaudella ei Valioliigassa), Fulham: torjuntaprosentti maalia kohti tulleista laukauksista 65,5 (liigan 9.). Ottelussa tämä näkyy siinä osuuko maalimäärä luotuun uhkaan. ● kausi 2026-27 · 6 ottelua ennen kierrosta · viime kausi vertailuna

Erikoistilanteet: Hull City saa tällä kaudella 4,0 kulmaa ottelussa (liigan 15., viime kaudella ei Valioliigassa), Fulham: päästettyjä kulmia 4,7 (liigan 11.). Odotus on vähintään 4 kulmaa. ● kausi 2026-27 · 6 ottelua ennen kierrosta · viime kausi vertailuna

Suora peli tuotti: Hallinta 33 % (20./20) ja syöttötarkkuus 72 % (20./20), silti tuotto yli odotetun (+1,11) ● kausi 2026-27 · 6 ottelusta · ottelutilastot

Johto piti loppuun: Johto pidettiin useammin kuin menetettiin ja vastustajan uhka laski toisella jaksolla (xG 2. jaksolla alle 1. jakson) ● kausi 2026-27 · 6 ottelusta · ottelutilastot

Pelaajanosto: Konstantinos Tzolakis on joukkueensa paras ottelupisteytyksessä tällä kaudella: keskimäärin 23,8 pistettä 6 ottelussa, kärkikolmikossa 4 kertaa. ● kausi 2026-27 · ottelupisteytys ennen kierrosta

Laukauksiaei mittausta12.7Päästettyjäei mittausta11.8Maalejaei mittausta1.2Lähtötaso ottelua kohti viime kaudelta: ylempi palkki Hull City, alempi Fulham, pystyviiva liigan taso. ● mitattu 2025-26

Katselulista on julkaistu. Vastustajakortti täydentyy noin kaksi päivää ennen avauspotkua.

VALMENTAJAN KULMA · FANTASY

Koko liigan pelaajat, vire ja riskit → Kaikki pelaajat

JOUKKUEEN LÄHTÖTILA

HC
Hull City
nousija · Championship → Valioliiga 2026-27
taulukossa nyt 8. · 9 p ●
Peli-identiteetti Viime kauden Valioliigamittauksia ei ole, joten identiteettiä ei lukita historiasta. Kuluvalta kaudelta on 57 mitattua havaintoa, ja luenta rakentuu niistä. ● kausi 2026-27 · ottelutilastot
Mitä on muuttunut?

Kurin kustannus on kasvanut: 2 korttia, 15 rikettä (su 11.10. kotona vs Everton).

Seuraava ottelu · vs Fulham: markkinan todennäköisyys ▷ Hull City 20 %, Fulham 56 %, vaikka taulukossa Hull City on 8. ja Fulham 20. ▷ ottelua edeltävä todennäköisyys · ● kauden taulukko

Signaalihypoteesi · vahvistumassa · 6 ottelua

Kurin kustannus saattaa kasvaa.

+ su 11.10. kotona vs Everton: 2 korttia, 15 rikettä

Seuraava testi Kertyykö korteista pelikieltoja tai rikkeistä maaleja vastaan?

Muut seurattavat hypoteesit (7)

Hypoteesi 2 · Uhka jaksoittain Tila · vahvistumassa · 6 ottelua

Uhka näyttää painottuvan toiselle jaksolle.

Tukee

+ su 11.10. kotona vs Everton: oma uhka 0.57 → 0.80 xG, vastustajan 0.86 → 0.87

+ la 5.9. kotona vs Aston Villa: oma uhka 0.08 → 0.49 xG, vastustajan 0.57 → 1.36

+ la 29.8. vieraissa vs Coventry: oma uhka 0.02 → 0.70 xG, vastustajan 1.08 → 0.20

+ la 19.9. vieraissa vs Newcastle: oma uhka 0.34 → 1.26 xG, vastustajan 1.19 → 0.25

+ la 12.9. vieraissa vs Chelsea: oma uhka 0.44 → 0.94 xG, vastustajan 0.18 → 0.72

Haastaa

− la 22.8. kotona vs Manchester United: oma uhka 1.16 → 0.10 xG, vastustajan 0.71 → 1.10

Seuraava testi Kasvaako oma uhka jaksojen välillä myös kilpailullisessa ottelussa?

Hypoteesi 3 · Oma boksi Tila · vahvistumassa · 6 ottelua

Vastustajat näyttävät pääsevän omaan boksiin liian helposti.

Tukee

+ su 11.10. kotona vs Everton: 11 laukausta boksista vastaan (15 yhteensä)

+ la 5.9. kotona vs Aston Villa: 10 laukausta boksista vastaan (13 yhteensä)

+ la 22.8. kotona vs Manchester United: 15 laukausta boksista vastaan (21 yhteensä)

+ la 19.9. vieraissa vs Newcastle: 9 laukausta boksista vastaan (12 yhteensä)

Haastaa

− la 29.8. vieraissa vs Coventry: 7 laukausta boksista vastaan (11 yhteensä)

− la 12.9. vieraissa vs Chelsea: 6 laukausta boksista vastaan (12 yhteensä)

Seuraava testi Kapeneeko boksiin päästettyjen laukausten määrä alle kahdeksaan?

Hypoteesi 4 · Kaksinkamppailut Tila · vahvistumassa · 6 ottelua

Kaksinkamppailut näyttävät kantavan joukkueen peliä.

Tukee

+ la 5.9. kotona vs Aston Villa: 55 % kaksinkamppailuista voitettu (46/84)

+ la 29.8. vieraissa vs Coventry: 55 % kaksinkamppailuista voitettu (45/82)

+ la 22.8. kotona vs Manchester United: 59 % kaksinkamppailuista voitettu (50/85)

+ la 19.9. vieraissa vs Newcastle: 52 % kaksinkamppailuista voitettu (50/96)

Haastaa

− su 11.10. kotona vs Everton: 39 % kaksinkamppailuista voitettu (36/93)

− la 12.9. vieraissa vs Chelsea: 47 % kaksinkamppailuista voitettu (41/88)

Seuraava testi Pysyykö kamppailuvoitto yli puolessa myös hallitsevaa vastustajaa vasten?

Hypoteesi 5 · Boksipaine Tila · vahvistumassa · 4 ottelua

Joukkue näyttää pääsevän boksiin toistuvasti.

Tukee

+ su 11.10. kotona vs Everton: 9/9 laukausta boksista

+ la 19.9. vieraissa vs Newcastle: 12/22 laukausta boksista

+ la 12.9. vieraissa vs Chelsea: 9/14 laukausta boksista

Haastaa

− la 29.8. vieraissa vs Coventry: 2/5 laukausta boksista

Seuraava testi Pysyykö boksilaukausten määrä yli kahdeksassa kun vastustaja puolustaa matalammalla?

Hypoteesi 6 · Puolustuslinja Tila · vahvistumassa · 3 ottelua

Puolustuslinja näyttää pitävän korkeaa asemaa.

Tukee

+ su 11.10. kotona vs Everton: 4 paitsiota vastustajalle

+ la 29.8. vieraissa vs Coventry: 3 paitsiota vastustajalle

+ la 22.8. kotona vs Manchester United: 3 paitsiota vastustajalle

Haastaa

Ei vielä vastanäyttöä.

Seuraava testi Jatkuuko paitsioansan laukeaminen myös suoraviivaista vastustajaa vasten?

Hypoteesi 7 · Maalivahti Tila · ristiriitainen · 6 ottelua

Maalivahdin taso saattaa nousta joukkueen erottavaksi tekijäksi.

Tukee

+ su 11.10. kotona vs Everton: 4 torjuntaa

+ la 22.8. kotona vs Manchester United: 5 torjuntaa

+ la 12.9. vieraissa vs Chelsea: 5 torjuntaa

Haastaa

− la 5.9. kotona vs Aston Villa: 1 torjuntaa

− la 29.8. vieraissa vs Coventry: 3 torjuntaa

− la 19.9. vieraissa vs Newcastle: 3 torjuntaa

Seuraava testi Jatkuuko torjuntataso kun laukausten laatu vaihtuu?

Hypoteesi 8 · Suora peli tuotti Tila · uusi · 6 ottelua

Näyttää siltä että suora peli kantaa myös pallon kanssa.

Tukee

+ vs : Hallinta 33 % (20./20) ja syöttötarkkuus 72 % (20./20), silti tuotto yli odotetun (+1.11)

Haastaa

Ei vielä vastanäyttöä.

Seuraava testi Pitääkö tämä seuraavilla kierroksilla: tuotto pysyy yli odotetun kun vastustaja luovuttaa pallon vapaaehtoisesti?

Näytä 57 havaintoa

su 11.10. kotona vs Everton · Viimeistely − 2 maalia 1.37 odotetusta (+0.63)

su 11.10. kotona vs Everton · Uhka jaksoittain + oma uhka 0.57 → 0.80 xG, vastustajan 0.86 → 0.87

su 11.10. kotona vs Everton · Maalivahti + 4 torjuntaa

su 11.10. kotona vs Everton · Laukaustarkkuus − 5/9 laukausta maalia kohti (56 %)

su 11.10. kotona vs Everton · Puolustuslinja + 4 paitsiota vastustajalle

su 11.10. kotona vs Everton · Kuri + 2 korttia, 15 rikettä

su 11.10. kotona vs Everton · Kaksinkamppailut − 39 % kaksinkamppailuista voitettu (36/93)

su 11.10. kotona vs Everton · Hallinta ja kamppailut − hallinta 35 %, kaksinkamppailut 39 %

su 11.10. kotona vs Everton · Erikoistilanteet − 7 kulmaa, 6 vastaan

su 11.10. kotona vs Everton · Oma boksi + 11 laukausta boksista vastaan (15 yhteensä)

su 11.10. kotona vs Everton · Boksipaine + 9/9 laukausta boksista

la 5.9. kotona vs Aston Villa · Viimeistely + 0 maalia 0.57 odotetusta (-0.57)

la 5.9. kotona vs Aston Villa · Uhka jaksoittain + oma uhka 0.08 → 0.49 xG, vastustajan 0.57 → 1.36

la 5.9. kotona vs Aston Villa · Maalivahti − 1 torjuntaa

la 5.9. kotona vs Aston Villa · Laukaustarkkuus − 4/11 laukausta maalia kohti (36 %)

la 5.9. kotona vs Aston Villa · Kuri + 2 korttia, 10 rikettä

la 5.9. kotona vs Aston Villa · Kaksinkamppailut + 55 % kaksinkamppailuista voitettu (46/84)

la 5.9. kotona vs Aston Villa · Hallinta ja kamppailut − hallinta 26 %, kaksinkamppailut 55 %

la 5.9. kotona vs Aston Villa · Oma boksi + 10 laukausta boksista vastaan (13 yhteensä)

la 29.8. vieraissa vs Coventry · Uhka jaksoittain + oma uhka 0.02 → 0.70 xG, vastustajan 1.08 → 0.20

la 29.8. vieraissa vs Coventry · Maalivahti − 3 torjuntaa

la 29.8. vieraissa vs Coventry · Laukaustarkkuus − 2/5 laukausta maalia kohti (40 %)

la 29.8. vieraissa vs Coventry · Puolustuslinja + 3 paitsiota vastustajalle

la 29.8. vieraissa vs Coventry · Kuri + 4 korttia, 8 rikettä

la 29.8. vieraissa vs Coventry · Kaksinkamppailut + 55 % kaksinkamppailuista voitettu (45/82)

la 29.8. vieraissa vs Coventry · Hallinta ja kamppailut − hallinta 31 %, kaksinkamppailut 55 %

la 29.8. vieraissa vs Coventry · Oma boksi − 7 laukausta boksista vastaan (11 yhteensä)

la 29.8. vieraissa vs Coventry · Boksipaine − 2/5 laukausta boksista

la 22.8. kotona vs Manchester United · Viimeistely − 2 maalia 1.26 odotetusta (+0.74)

la 22.8. kotona vs Manchester United · Uhka jaksoittain − oma uhka 1.16 → 0.10 xG, vastustajan 0.71 → 1.10

la 22.8. kotona vs Manchester United · Maalivahti + 5 torjuntaa

la 22.8. kotona vs Manchester United · Laukaustarkkuus − 4/8 laukausta maalia kohti (50 %)

la 22.8. kotona vs Manchester United · Puolustuslinja + 3 paitsiota vastustajalle

la 22.8. kotona vs Manchester United · Kuri + 2 korttia, 10 rikettä

la 22.8. kotona vs Manchester United · Kaksinkamppailut + 59 % kaksinkamppailuista voitettu (50/85)

la 22.8. kotona vs Manchester United · Hallinta ja kamppailut − hallinta 28 %, kaksinkamppailut 59 %

la 22.8. kotona vs Manchester United · Oma boksi + 15 laukausta boksista vastaan (21 yhteensä)

la 19.9. vieraissa vs Newcastle · Viimeistely + 1 maalia 1.59 odotetusta (-0.59)

la 19.9. vieraissa vs Newcastle · Uhka jaksoittain + oma uhka 0.34 → 1.26 xG, vastustajan 1.19 → 0.25

la 19.9. vieraissa vs Newcastle · Maalivahti − 3 torjuntaa

la 19.9. vieraissa vs Newcastle · Laukaustarkkuus + 4/22 laukausta maalia kohti (18 %)

la 19.9. vieraissa vs Newcastle · Kuri + 4 korttia, 10 rikettä

la 19.9. vieraissa vs Newcastle · Kaksinkamppailut + 52 % kaksinkamppailuista voitettu (50/96)

la 19.9. vieraissa vs Newcastle · Hallinta ja kamppailut − hallinta 44 %, kaksinkamppailut 52 %

la 19.9. vieraissa vs Newcastle · Erikoistilanteet − 7 kulmaa, 4 vastaan

la 19.9. vieraissa vs Newcastle · Oma boksi + 9 laukausta boksista vastaan (12 yhteensä)

la 19.9. vieraissa vs Newcastle · Boksipaine + 12/22 laukausta boksista

la 12.9. vieraissa vs Chelsea · Viimeistely − 2 maalia 1.38 odotetusta (+0.62)

la 12.9. vieraissa vs Chelsea · Uhka jaksoittain + oma uhka 0.44 → 0.94 xG, vastustajan 0.18 → 0.72

la 12.9. vieraissa vs Chelsea · Maalivahti + 5 torjuntaa

la 12.9. vieraissa vs Chelsea · Laukaustarkkuus − 5/14 laukausta maalia kohti (36 %)

la 12.9. vieraissa vs Chelsea · Kuri + 5 korttia, 12 rikettä

la 12.9. vieraissa vs Chelsea · Kaksinkamppailut − 47 % kaksinkamppailuista voitettu (41/88)

la 12.9. vieraissa vs Chelsea · Hallinta ja kamppailut − hallinta 32 %, kaksinkamppailut 47 %

la 12.9. vieraissa vs Chelsea · Erikoistilanteet − 4 kulmaa, 10 vastaan

la 12.9. vieraissa vs Chelsea · Oma boksi − 6 laukausta boksista vastaan (12 yhteensä)

la 12.9. vieraissa vs Chelsea · Boksipaine + 9/14 laukausta boksista

Havainto on yksi mitattu asia yhdestä ottelusta. Merkki + tukee ilmiötä, − haastaa sen.

Suljetut hypoteesit (4)

Suljettua ei poisteta: se kertoo mitä ajattelimme ja miksi käsitys muuttui.

Hypoteesi 1 · Viimeistely Tila · suljettu · 5 ottelua

Maalintuotto saattaa jäädä luotujen paikkojen alle myös jatkossa.

Tukee

+ la 5.9. kotona vs Aston Villa: 0 maalia 0.57 odotetusta (-0.57)

+ la 19.9. vieraissa vs Newcastle: 1 maalia 1.59 odotetusta (-0.59)

Haastaa

− su 11.10. kotona vs Everton: 2 maalia 1.37 odotetusta (+0.63)

− la 22.8. kotona vs Manchester United: 2 maalia 1.26 odotetusta (+0.74)

− la 12.9. vieraissa vs Chelsea: 2 maalia 1.38 odotetusta (+0.62)

Seuraava testi Nouseeko maalimäärä lähemmäs odotettua seuraavassa ottelussa?

Hypoteesi 2 · Laukaustarkkuus Tila · suljettu · 6 ottelua

Laukaukset eivät näytä osuvan maalia kohti riittävän usein.

Tukee

+ la 19.9. vieraissa vs Newcastle: 4/22 laukausta maalia kohti (18 %)

Haastaa

− su 11.10. kotona vs Everton: 5/9 laukausta maalia kohti (56 %)

− la 5.9. kotona vs Aston Villa: 4/11 laukausta maalia kohti (36 %)

− la 29.8. vieraissa vs Coventry: 2/5 laukausta maalia kohti (40 %)

− la 22.8. kotona vs Manchester United: 4/8 laukausta maalia kohti (50 %)

− la 12.9. vieraissa vs Chelsea: 5/14 laukausta maalia kohti (36 %)

Seuraava testi Nouseeko maalia kohti osuvien laukausten osuus yli kolmasosaan?

Hypoteesi 3 · Hallinta ja kamppailut Tila · suljettu · 6 ottelua

Pallon hallinta saattaa jäädä ilman kamppailuvoittoa.

Tukee

Ei enää tukevaa näyttöä.

Haastaa

− su 11.10. kotona vs Everton: hallinta 35 %, kaksinkamppailut 39 %

− la 5.9. kotona vs Aston Villa: hallinta 26 %, kaksinkamppailut 55 %

− la 29.8. vieraissa vs Coventry: hallinta 31 %, kaksinkamppailut 55 %

− la 22.8. kotona vs Manchester United: hallinta 28 %, kaksinkamppailut 59 %

− la 19.9. vieraissa vs Newcastle: hallinta 44 %, kaksinkamppailut 52 %

− la 12.9. vieraissa vs Chelsea: hallinta 32 %, kaksinkamppailut 47 %

Seuraava testi Kääntyykö kamppailusuhde kun vastustaja pressaa korkeammalla?

Hypoteesi 4 · Erikoistilanteet Tila · suljettu · 3 ottelua

Erikoistilanteet saattavat jäädä tuottamattomiksi.

Tukee

Ei enää tukevaa näyttöä.

Haastaa

− su 11.10. kotona vs Everton: 7 kulmaa, 6 vastaan

− la 19.9. vieraissa vs Newcastle: 7 kulmaa, 4 vastaan

− la 12.9. vieraissa vs Chelsea: 4 kulmaa, 10 vastaan

Seuraava testi Syntyykö kulmista tai vapaapotkuista maali seuraavien kierrosten aikana?

● kausi 2026-27 · 6 ottelusta · ottelutilastot

Kauden mitatut tunnusluvut
Pelitapa · kausi 2026-27

Linja: linja keskitasoa: 15 paitsiota vastustajalle ● kausi 2026-27 · 6 ottelusta · paitsiot ja laukauspaikat

Eteneminen: etenee suoraviivaisesti: 24.6 syöttöä laukausta kohti (liigan suoraviivaisin 3./20), hallinta 33 % ● kausi 2026-27 · 6 ottelusta · syötöt ja laukaukset

Erikoistilanteet: hyökkäyspäässä 24 kulmaa (liigan 15./20), päämaaleja ei vielä; puolustuspäässä 36 kulmaa vastaan (1./20), päästettyjä päämaaleja ei ● kausi 2026-27 · 6 ottelusta · kulmat ja maalityypit

Toinen jakso: oma pää vuotaa loppua kohti (päästöt 3+4); oma uhka kasvaa toisella jaksolla (2.61 → 4.29 xG); vastustajien uhka pysyy (4.59 → 4.50 xG); ensimmäinen vaihto keskimäärin 57. minuutilla ● kausi 2026-27 · 6 ottelusta · maalit ja vaihdot minuutilla

Johtoasema: johto murtui: 2 johtoasemaa puoliajalla, tulos ei kestänyt (vastustajan xG 4.59 → 4.50) ● kausi 2026-27 · 6 ottelusta · uhka jaksoittain

1. jakso0.430.772. jakso0.710.75

Uhka jaksoittain 6 ottelusta (kulta = Hull City): oma uhka kasvaa toisella jaksolla (+1.68 xG), vastustajien uhka laskee (-0.09). Kahden jakson jakauma, ei minuuttikäyrä.

Seurannassa · kausi 2026-27

Suora peli tuotti: Hallinta 33 % (20./20) ja syöttötarkkuus 72 % (20./20), silti tuotto yli odotetun (+1.11) ● kausi 2026-27 · 6 ottelusta · ottelutilastot
Seurataan kantaako suora peli myös silloin kun vastustaja antaa pallon vapaaehtoisesti.

Johto piti loppuun: Johto pidettiin useammin kuin menetettiin ja vastustajan uhka laski toisella jaksolla (xG 2. jaksolla alle 1. jakson) ● kausi 2026-27 · 6 ottelusta · ottelutilastot
Seurataan kestääkö johto kovempaa vastustajaa vastaan ja laskeeko vastustajan uhka jatkossakin 2. jaksolla.

Toinen jakso terävöityy: Uhka nousi toisella jaksolla (xG 2. – 1. jakso +1.68) ● kausi 2026-27 · 6 ottelusta · ottelutilastot
Seurataan toistuuko toisen jakson terävöityminen: onko kyse rakenteesta vai vastustajasta.

Yksi kierros ei ole trendi, joten jokainen rivi kertoo mitä seurataan seuraavaksi.

JOUKKUEEN MUISTI

TÄNÄ PÄIVÄNÄ

Ei vahvistettua seuramuistoa tälle päivälle.